Aktualności

2019.12.23

W loftowym stylu


Mieszkanie w ponad stuletniej kamienicy
Tym razem przyszło nam zmierzyć się z projektem mieszkania w ponad 100-letniej kamienicy na warszawskiej Pradze. Sporym wyzwaniem było zaplanowanie rozkładu pomieszczeń. Zastaliśmy przestrzeń o powierzchni około 70 m2, podzieloną na dwa duże pokoje, bez łazienki, kuchni, z trzema oknami, rozmieszczonymi niekorzystnie, w narożniku wewnętrznym od strony podwórka. Do tego w stanie technicznym wymagającym pilnego podjęcia remontu generalnego. Wdrożenie jakichkolwiek założeń projektowych wymagało adaptacji przestrzeni przyszłego mieszkania do dzisiejszych potrzeb i standardów pod kątem instalacyjnym oraz budowlanym.

Efektem działań projektowych i wykonawczych - naszych oraz współpracujących z nami, sprawdzonych ekip - jest 3-pokojowe mieszkanie, o wygodnym układzie, z przestronnymi sypialniami, efektownym salonem z kuchnią, dużą łazienką i garderobą. Wnętrza utrzymane są w minimalistycznej stylistyce. Częściowo pozostawiliśmy nieotynkowane ściany z surową cegłą, która została bardzo dokładnie wyczyszczona. Odpowiednio dobrane elementy oświetleniowe i instalacyjne, takie jak lampy czy gniazdka i włączniki natynkowe dodały wnętrzom loftowego sznytu.

Projekt mieszkania w kamienicy był ciekawym, chociaż niełatwym zadaniem, i dzięki niemu zebraliśmy mnóstwo interesujących doświadczeń. Efekt końcowy przedstawiony na zdjęciach, wynagrodził nasz trud włożony w przywrócenie do życia tej małej cząstki warszawskiej Pragi - dzielnicy z klimatem i historią.
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

powrót